Imaginea Rusiei e la pământ. Din criminali, agresori, ucigași de femei și copii, demolatori, hoți nu îi va scoate nimeni multă vreme
Putin a pornit un război din care nu numai că nu va câștiga mare lucru, va pierde enorm pe toate planurile. Din păcate, în această aventură păguboasă nu s-a dus singur. A atras după sine un popor care, chiar dacă nu e interesat de vot și participare democratică la decizii (acceptând supuși talpa lui în grumaz), va plăti toate costurile acestei decizii perdante.
Imaginea Rusiei e la pământ în momentul de față. Nu o vor șterge ani buni de acum înainte. Tot efortul ultimilor ani de a spăla și cosmetiza percepția lumii despre Rusia, plătit și el cu bani grei în spate, s-a dus naibii. Din criminali, agresori, ucigași de femei și copii, demolatori, hoți nu îi va scoate nimeni multă vreme.
Îți recomandăm:
Putin a pornit un război clasic într-o lume care a evoluat enorm. Nu mai poți ascunde atât de ușor ticăloșiile pe care le faci la umbra acestui război. Dramele personale ies în prim plan cu viteza luminii. Victimele agresiunii tale sunt pe toate ecranele în mai puțin de câteva secunde. Lumea judecă și reacționează în consecință.
Putin și gașca lui de bătăuși și ucigași au câștigat temporar niște ruine. Au pierdut însă o lume întreagă care îi va ține multă vreme minte și îi va ține departe de tot ce înseamnă ea. Mereu trebuie să ne vină în minte destinele frânte de un război pentru nimic și să ignorăm tot ce emană dinspre Rusia. Cel puțin o perioadă, nu mai sunt credibili. Nu mai sunt serioși. Nu mai sunt oameni și nu merită să trăiască între oameni. Din păcate…
Gândurile noastre trebuie să meargă acum spre toți cei care stau cu teamă în beciuri, în frig și în întuneric, înfometați și sperând egoist ca rachetele și bombele rușilor să nu cadă peste ei. Putem fi noi în locul lor foarte ușor sau foarte curând!
Rezistați! Nu sunteți singuri!
Îți recomandăm:
cuvinte cheie: imaginea Rusiei


